середа, 1 жовтня 2014 р.

Ліки для творчості

Буває так, що не йде твоє до тебе. Така собі хвороба творчості - творчий застій, завтик, в кожного по-різному буває. Для цього є спеціальні "ліки", тому якщо навіть арт-терапія не допомагає, треба звертатись до "серйозніших" речей. Щоденний прийом цих ліків прискорить одужання і принесе якщо не творчий бум, то хоч пару ідейок точно.

Протягом наступних декількох днів я розкажу вам де ж насправді ховається натхнення, як його знайти і що з ним робити далі. Кажуть, що у натхнення немає розкладу, але я скажу вам більше - розклад йому не потрібен. Є декілька секретів чи правил (називайте як хочете), які стимулюють натхнення і цього в принципі достатньо для продуктивної творчої діяльності.

Тож розпочнемо! Тримайте першу порцію ліків.1. Носи з собою записник.
Більшість ідей приходять неочікувано: під час лекцій, в громадському транспорті чи за сніданком, тому важливо встигнути записати їх. Не важливо чи стосується вона вашої теперішньої діяльності чи ні, головне записати. І запам'ятай, якщо ти вже ліг спати і до тебе прийшло натхнення, НАВІТЬ НЕ НАДІЙСЯ, що завтра вранці ти це згадаєш! Вставай і записуй вже!
За чотири з гаком роки я назбирала десяток різноманітних ідей і, перечитуючи їх зараз, помітила що найдавніші ідеї, про які я навіть забула, реалізувалися, хоч трохи в іншому вигляді. Справа в тому, що мозок на підсвідомому рівні закарбував у пам'яті якусь ідею і, згодом, вона прийшла до мене знову, але вже з певними доповненням, які назбирались з інших ідей. Наприклад, колись ще у школі ми з мамою дуже хотіли розмалювати стіни навколо шкільного стадіону, та якось все як завжди закрутилося і забулося. На початку весни цього року я прочитала цікаву статтю на Inspired - "10 заповідей нової України", після цього якось переглядала свої старі записи і натрапила на таке: "Розмалювати плити, цим самим можна зробити вулицю яскравіше." Ще через деякий час мене осяйнуло - це ж можна розмалювати бетонні плити на вулиці і написати на них ці заповіді! Так з'явився мій перший графіті-проект "10 заповідей нової України".

2. Спробуй писати все, що приходить в голову.
Таку штуку американці називають free writing, тобто вільне письмо. Ідеально підходить для копірайтерів, журналістів чи блогерів, тобто всіх, чия діяльність так чи інакше пов'язана із письмом. Якщо ж ти фотографуєш чи займаєшся рукоділлям або ну ніяк не пишеш, то такий прийом дозволяє переключитись на інший вид діяльності і таким чином стимулює незадіяні ділянки головного мозку, що також відкриває нові канали для натхнення. Також можна спробувати писати лівою рукою (якщо ви правша). Це ще й весело. Головне писати, не задумуючись, не стараючись формулювати правильно і красиво. Просто писати.

3. Вимкни комп'ютер. Негайно!
Що не кажіть, а всі ці компютери, ноутбуки та планшети забирають у нас багато часу та здоров'я. Тому корисним і для вас, і для приходу натхнення буде звичка влаштовувати безкомп'ютерні дні. Чесно скажу, в наш час це дуже складно, завжди знайдеться якась дрібничка, яку, ну хоч стріляй, але треба глянути в інтернеті. Проте такий відпочинок дозволить звільнити мозок від електронного непотребу для поселення в ньому геніальних ідей.4. Перестань скиглити, просто розслабся!
Тут все просто: муза не любить набурмочених і незадоволених людей. Випий кави чи прогуляйся, вдихни глибше. Не порівнюй себе з іншими, оглянься назад і спробуй згадати свої успіхи, а не невдачі. Не бачиш успіхів? Ти мабуть забув відкрити очі.
5. Роби перерви
Не важливо скільки триватиме перерва: coffee break , яка триває декілька хвилин чи відпустка тривалістю в кілька днів. Суть в тому, щоб відволіктись від основної роботи. Можливо ідея не приходить через те, що ти просто втомився. Саме тому перерви навіть в школі існують, тому не забувай про них і ти.


Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...