вівторок, 23 вересня 2014 р.

Арт-терапія або лікуємось мистецтвом

Чи помічав ти, що твої друзі пишуть вірші, коли у них не все гаразд? Може ти й сам писав? :) Ми й не знаю, але така штука ніщо інше як неусвідомлене самолікування. Начитані люди називають це арт-терапією.

Арт-терапія - це різновид психотерапії, заснований на мистецтві та творчості. Хоча вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом в значенні лікування тільки образотворчим мистецтвом, та зараз він набув ширшого значення. Така терапія допомагає збалансувати свій внутрішній стан, адже мистецтво допомагає людині виразити себе по-іншому: рухами, глиною, кольорами, формою, словами. А ще під час такого творчого процесу ми ведемо підсвідомий внутрішній діалог, який допомагає вирішити проблеми, які далеко сховані в душі.

 Я й сама помічала, що в напружений передсесійний період буває вмикаю якусь пісню і починаю співати, а ще частіше просто сідаю, кладу поруч олівці і щось перемальовую. Таким чином моя увага не концентрується на тому, що на завтра треба прочитати майже 20 "закончиків", а навпаки - мозок відпочиває і звільняється від зайвого інформаційного багажу.

Через зайняття мистецтвом несвідоме виражається через творчість і поєднується зі свідомим, збалансовуючи все всередині тебе. Тому не обов'язково йти до психотерапевта, якщо в тобі вже давно сидить тривога, страх чи інші переживання. Може спробуй помалювати, зліпити щось із пластиліну чи глини, зробити аплікацію чи пограти на музичному інструменті? Ти ж знаходиш час, щоб подивитись відео, де твій сусід обливається крижаною водою!

«Коли ви займаєтеся мистецтвом - не важливо, 
добре виходить або погано, - душа ваша росте»

Завершуючи, хочу ще поділитись однією мотивуючою історією.

Часто із таких творчих експериментів виходять зовсім неочікувані результати, які допомагають краще зрозуміти себе і своє призначення. Так один чоловік вирішив просто почати малювати невеликі малюночки кожного дня, щоб трохи відволікатись від буденної рутини. Він спеціально вставав щоранку на годину раніше, щоб намалювати щось, адже в день він мусив працювати, бути хорошим чоловіком і татком. Але йому подобалось малювання, тому він не лінувався і цілий рік, день у день щось малював. І знаєте що? Після такого експерименту він зробив міні-виставку своїх 365 малюнків. Зараз він називає себе повноцінним ілюстратором, його малюнки навіть купують. Окрім своєї основної професійної діяльності, він ще й отримує додатковий прибуток, по суті - за те, що просто займається своїм хобі.

Тому вперед, створюйте і діліться цим!
Успіхів!

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...