вівторок, 16 вересня 2014 р.

Інформаційна дієта

Існує думка, що у активних користувачів інтернету пошкоджені волокна білої тканини мозку. Такі "любителі" мало чим відрізняються від наркоманів чи алкоголіків, адже теж постійно відчувають потребу, лише потреба тут інша. Бажання щогодини отримувати нову "дозу" інформації, щосекунди оновлювати сторінку новин у соцмережі - ось потреба інформаційних наркоманів. Особливо потреба бути в курсі всіх новин і останніх подій загострилася в період революції гідності у тих людей, яких ще називають "диванною сотнею". Кожен може назвати себе інформаційно залежним (і я не виняток), адже у сучасному світі той, хто володіє інформацією, володіє світом, це безспірний факт.

Ми повинні тримати руку на пульсі новин, бо не знати що зараз відбувається в Україні чи світі в такий неспокійний час все одно що жити в печері. Проте мало хто задумується над тим, що надмірність інформації в мозку гальмує його діяльність, адже все це треба якось переварити. До того ж, це погано впливає на творчу діяльність, оскільки місця для нових думок та ідей практично не залишається. Той час, який можна присвятити для розроблення плану нового проекту, створення листівки чи написання ще однієї глави своєї книги ми просиджуємо перед телевізором , дивлячись ті самі новини, просто вже на іншому каналі, а потім ще моніторимо інтернет - а раптом нам не все показали?!

Людина перетворюється на споживача, яким інколи так вдало керують деякі ЗМІ.
Мабуть недарма в списку найбільш затребуваних професій наступного десятиліття інформаційний дієтолог входить в десятку професій (хто ще не визначився з майбутньою професією - задумайтесь:)).

Отож, як же сісти на інформаційну дієту і чи допоможе вона збільшити твою продуктивність? Почну з кінця - так, допоможе, у тебе з'явиться як мінімум 30% додаткового часу для себе, рідних, хобі чи власної справи. 

Суть дієти полягає в тому, щоб максимально зменшити кількість переглядів новин у день. Спочатку протягом дня прослідкуй скільки разів ти включаєш телевізор, читаєш новини вк, facebook чи на інших сайтах. Якщо лише один раз - ти щасливчик і ні на що сідати тобі не треба. Якщо три і більше рази, то скороти до двох переглядів, цього достатньо аби бути в курсі подій. Щоб не спокушатись на інтернет-новини, влаштовуй "безкомп'ютерні дні": працюй на папері замість текстового редактора. Якщо в силу твоєї діяльності це неможливо, то скористайся спеціальними програмами, що контролюють час просиджування в ін-ті: minutesplease.com чи informationdiet.com.

І на останок, як визначити ступінь залежності від інтернету: 6 питань, 6 чесних відповідей "так" чи "ні".
1. Чи були випадки, коли ти розробляв план дій в інтернеті? (наприклад: так, захожу в нет, перевіряю пошту, відписую другу і завантажую книгу)
2. Чи відчуваєш ти бажання частіше використовувати інтернет?
3. Чи будеш ти використовувати інтернет, щоб втекти від проблем чи сварок?
4. Чи були випадки, коли ти робив невдалі спроби відмовитись від інтернету?
5. Чи використовуєш ти інтернет так часто, що він заважає твоїй роботі?

Рахуємо кількість відповідей "так".
1-3 - вітаю, у тебе контрольовані відносини з інтернетом.
4 - тобі краще встановити програму контролю часу на 15-20 хв. щодня
5-6 - відмовся від інтернету на 21 день, випиши як мінімум 21 справу, яку ти повинен зробити за цей час, наприклад: 1. знайти нових клієнтів; 2. замовити матеріали для наступних виробів; 3. дочитати книгу і т. д.
 Поділись своїми результатами "21-го дня" та контролюй свої подальші стосунки з павутиною.

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...