середа, 7 травня 2014 р.

Графіті-проект "10 заповідей нової України"


Біда України не лише у тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна, а й у тому, що самі люди чекають поки за них хтось вирішить їхні проблеми.

Графіті-проект "10 заповідей нової України" був задуманий як один з проектів "Громадської ініціативи селища". Для чого ми це робили? Перш за все - для себе. Одна із заповідей звучить так: "Не чекати! Досить чекати, що хтось прийде і зробить порядок біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в обличчі чиновників чи влади дасть вам роботу чи вирішить проблеми. Найбільш незадоволені життям – це ті, хто скиглить і чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте і дійте! Лише від вас залежить, наскільки хорошим буде ваше життя." До того ж, ми вирішили, що патріотичні графіті набагато краще виглядають, ніж нецензурна лексика на стінах. В проекті взяли участь активна молодь селища та запрошена художниця. Самі 10 заповідей були запозичені в одному з українських інтернет-видань.

Процес роботи:
Спочатку ми виготовили трафарети з 10-ма написами. Далі шукали в мережі малюнки, що символізують українську культуру, їх наносили на стіни крейдою та розмальовували фарбою.
Малюючи графіті варто пам'ятати наступне:
Оскільки пари аерозольної фарби шкідливі для здоров'я, то при собі бажано мати респіраторну маску. Також для того, щоб зменшити шкідливий вплив на організм треба перед цим ситно поїсти. Важливо мати із собою будь-які рукавички, які б добре закривали руки. Перед тим як починати малювати необхідно протягом 1-2 хв. добре потрясти балончик, щоб розчинник всередині розмішався із фарбою. При малювання необхідно швидко та чітко наносити фарбу, не затримуючись на одному місці, бо фарба може потекти. Зазвичай темніші фарби наносять поверх світлішої.
Для того, щоб лінія була тонкою і чіткою балончик треба тримати ближче до стіни і навпаки, щоб лінії були широкі і більш розмиті балончик тримають далі. При замальовуванні декількома шарами необхідно почекати поки висохне попередній шар.

Організаційне питання:
Для того, щоб реалізувати будь-який проект як не дивно потрібно люди :) Для швидкої координації учасників проекту необхідно створити інтернет-осередок, в якому зручно поширювати будь-яку інформацію, фото, відео, інші необхідні матеріали (наприклад групу в соціальній мережі). Проте, як показав досвід, кількість учасників групи не відображає реальну кількість учасників проекту, зазвичай вона втричі менша. Цей фактор важливо пам'ятати. Не треба забувати і про живе спілкування. Обмінюючись ідеями вживу, можна вдосконалити саму ідею проекту та зробити її більш життєздатною.

Фінансове питання:
Зазвичай це питання вирішується двома способами: або учасники проекту вносять певну суму грошей, розподіляючи всі витрати порівну між собою, або треба шукати спонсорів. У нас вийшов змішаний варіант: основну частину фарб оплатив спонсор, а ті фарби, яких не вистачило в процесі роботи докупила одна з учасниць проекту. Графіті - задоволення не з дешевих. Вартість одного балончика з фарбою для графіті становить в середньому 50 - 60 грн. Проте якщо купувати фарбу українського виробника (New Tone Street) в інтернет-магазині, то це обійдеться у 35 грн. за штуку + до 50 грн. за доставку Новою Поштою (в залежності від ваги та оголошеної вартості товару). До того ж деякі поверхні потребують попередньої обробки перед розмальовуванням. Так бетон, дерево, цегла потребують грунтування, інакше малюнок втратить свій колір.

Юридичне питання:
За графіті на стінах у кращому випадку можна понести адміністративну відповідальність за порушення правил благоустрою (ст. 152 КУпАП), яка передбачає штраф від 850 грн. до 1700 грн. У найгіршому випадку - кримінальна відповідальність за хуліганство. Але уникнути таких проблем не складно: необхідно мати згоду власника об'єкта, який планується розмалювати або дозвіл місцевої ради.

Результат:
Хороший настрій, приємне здивування перехожих (хоча не будемо приховувати були і такі, які невдоволено запитували: "Вам що, нема чим зайнятись?"), нові фотографії та весело проведений час.Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...