вівторок, 18 листопада 2014 р.

Книги для творчих людей

Книги, які б я радила прочитати всім, хто займається творчістю. Вони допоможуть правильно зрозуміти свою роботу, навчитись планувати творчий день, користуватися музою та продукувати натхнення!
А ще ці книги навчать як досягати успіху в творчій справі та заробляти на цьому.

1. Кради як художник
Я вже писала про всі цікавинки з цієї книги, тому моя особиста рекомендація - знайди годинку та прочитай. За обсягами книга не велика та й читається легко.

2. Музо, де твої крила

Часто намагаючись жити власним творчим життям та перетворити його в професію, ми наштовхуємось на непорозуміння з боку оточуючих. Так-так, з дитинства нас привчили до того, що професія повинна бути "серйозною". Але ж художники теж приносять людям користь, не меншу, між іншим, ніж юристи. Звісно, якщо ти вибереш професію юриста, то це ще не означає, що ти будеш нещасним, ти просто будеш менш щасливим, ніж міг би бути.
Автор книги Яна Франк вважає, що зробити свій вибір не так вже й складно, навіть якщо він суперечить загальноприйнятим шаблонам. При цьому зовсім не обов'язково йти наперекір всьому. Ця книга про те, як вибрати свій унікальний життєвий шлях і просто залишатись щасливому, даруючи світу частинку себе.


3. Втілення ідей
Як часто в голову приходить така чудова ідея. Ти обдумуєш її повністю аж до найменших дрібниць, лягаєш спати і встаєш з цією думкою в голові. Але шкода, що повсякденні справи забирають багато часу та енергії, буває, що й ніколи просто записати свою ідею. Так день за днем все забувається. А потім, якщо згадуєш свою колись таку класну ідею, то вона здається вже не такою класною. Все через те, що в потрібний момент ти її не реалізував. 

Книга Скота Белскі вчить розставляти пріоритети, знаходити час на роботу над творчими завданнями і поступово переходити до їх реалізації.

4. Геніальність на замовлення

В цій книзі розглядаються справді цікавий спосіб "виклику музи". Розроблена Марком Леві методика називається free writing. Ми вже згадували про цей спосіб у статтях "Ліки для творчості".
Марк Леві описує 15 принципів freе writing та розповідає як правильно застосовувати їх в роботі. Можу запевнити, що ця методика буде корисною не лише для письменників, а й для людей інших творчих спеціальностей. Перевірено на собі :)

5. Створи і продай
Скільки дівчат мають таланти: і в'яжуть, і плетуть, і скраплять. Такі прекрасні захоплення допомагають самовиразитися та розкрити частинку душевного тепла. Багато майстринь обожнюють свою справу, але є одна проблема, і це, на жаль, гроші. Не всі творчі люди розуміють як донести публіці свої витвори та продати їх тому. кому вони дійсно потрібні. І це правда, адже творчих людей зазвичай цікавить безпосередньо сама творчість, а не практична сторона цього питання. 
Та є багато успішних прикладів того, як люди заробляють на своєму хобі. Саме про це книга Світлана Воїнської "Створи і продай".

6. Чарівний сад. Розмальовка-антистрес

Цікава така книжка для дорослих, яку не треба читати, її треба розмальовувати, адже в середині купа чорно-білих малюнків, як допомагають не лише реалізувати свій творчий потенціал, а й зняти напруження та заспокоїтися.

7. Звичка до творчості.
Авторка книги Твайла Тарп впевнена, що кожна людина володіє творчими здібностями і може проявити їх в будь якій сфері. Для цього просто необхідно працювати над собою. "Майстерність не дається зверху. Будь-яка - творчість це результат звички, дисципліни та роботи над собою". Саме про те, як виховати в собі звичку до творчості читай в цій книзі.
Короткий дайджест можна прочитати тут.

8. Терміново потрібна Муза!
Кому терміново потрібна муза? Юлія Дика поділиться своїми 88-ма секретами активізації натхнення. Рекомендую особисто, оскільки, навіть після прочитання цієї книги, відкриваю інколи навмання якусь сторінку та черпаю звідти натхнення.
Ось відео передмова до цієї книги.

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...