середа, 3 вересня 2014 р.

Кради як художник

Літо пройшло з користю! Окрім корисних вебінарів, мені пощастило прочитати книгу Остіна Клеона, молодого художника та письменника, автора бестселера «Кради як художник». Він ділиться своїми способами творчого самовираження. Ось деякі з них, на мою думку, найбільш корисні.

1. Кради як художник.
Якщо художника спитають звідки він бере свої ідеї, то чесний художник відповість: «Я їх краду». Художник дивиться на світ, вирішуючи, що можна запозичити, а що ні. Але, в принципі, знадобитися може все. Якщо не сьогодні чи завтра, то через місяць чи рік саме ця ідея може стати дуже вдалою. Остін стверджує, що немає нічого оригінального. Якщо люди і називають щось оригінальним, то в 9 із 10 випадках вони просто не знайшли джерело запозичення ідеї. Будь-який художник знає, що нічого нового не виникає з пустоти, всі результати творчості опираються на щось створене раніше.
Що таке оригінальність?
Нерозкритий плагіат.
Вільям Ральф Інг, письменник

2. Зберігай вкрадене на майбутнє.
Купи блокнот і ручку, завжди тримай їх при собі. Звичка записувати всі свої думки і спостереження буде тут доречною А ще малюй, коли розмовляєш по телефону.
Бачиш щось достойне для запозичення? Записуй в блокнот! Необхідно знайти натхнення? Відкривай блокнот!
Краще взяти те, що вам не належить,
аніж залишити це без будь-якої користі.
Марк Твен, письменник

3. Перестань «шукати» себе! Займись нарешті справою!
Якби більшість успішних творчих особистостей не наважились творити доки не розбереться в собі, доки не зрозуміють хто вони і для чого вони живуть, то вони б досі займались самовизначенням, а не творили. Ти вже готовий, починай!
Рука людини не здатна створити ідеальну копію.
4. Грай, поки не розпочнеш творити. 
Ти чув таку думку, що весь світ театр? Так ось, грай певну роль поки не створиш свого власного персонажа. Цю тезу можна трактувати 2-ма способами: 
  • Прикинься тим, ким ти не є, копіюй доки сам не доб’єшся успіху, доки люди не побачать тебе таким, яким ти хочеш бути.
  • Прикинься, що робиш щось, поки справді не розпочнеш робити це. (Наприклад, прикидайся успішним бізнесменом, роби те, що роблять вони, аж доки сам не станеш таким)
Ви починаєте як копія, а потім стаєте оригіналом. 
Глен О’Брайен, письменникВесь світ – театр. Творча робота теж своєрідний театр. У твоєму випадку сцена це твоя майстерня, письмовий стіл, екран комп’ютера. Театральний костюм – твої брюки, в яких ти малюєш, піджак, в якому ти займаєшся своїми справами. Реквізит -  інструменти і матеріали, середовище в якому ти твориш. Сценарій – твій вільний час. Грай, доки не розпочнеш творити.

5. Починай повторювати.
Ніхто не народжується з індивідуальним стилем і власним голосом. Ми не з’являємось з точним знанням того, хто ми є. Спочатку всі вчаться бути схожим на своїх героїв. Вчаться, копіюючи.
Мова йде про практику. Це не плагіат, не спроба видати чужу роботу за свою. Копіювання більше схоже на реконструкцію. Згадайте, адже механік розбирає автомобіль на частини для того, щоб зрозуміти як він працює.

Починайте повторювати те, що вам подобається. Повторюйте, повторюйте, повторюйте. І знайдете себе.

Ми вчимось писати, копіюючи алфавіт. Музиканти вчаться, граючи гамми. Художники вчаться, копіюючи витвори мистецтва.

Той, хто не хоче нікого імітувати, нічого не створить. 
Сальвадор Далі
І на останок красива цитати одного мультиплікатора:
Если на Вас оказал влияние кто-то один, все скажут, что вы последователь. Но попробуйте ограбить сотню людей, и Вас назовут оригиналом.

Успіхів вам!
фото з минулорічної фотосесії "Художниця". Вся серія тут:
http://anastasiazubenko.blogspot.com/2013/08/blog-post_25.html

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...