середа, 20 серпня 2014 р.

Як хобі перетворити в успішний бізнес?

Саме так називався вебінар Дарії Бікбаєвої, який нещодавно мені пощастило відвідати. Дарія - успішна, креативна та амбіційна жінка, має чотири прибуткових проекти, які колись були лише її хобі. Коротше кажучи, людина у якої є чому повчитись. Як хобі перетворити в успішний бізнес - ось мій конспект із вебінару Дарії.



1. ПУП
Я фотографую, подорожую, займаюсь кардмейкінгом та іншим рукоділлям. Як же визначити, яке саме хобі принесе мені не тільки задоволення, а й гроші? Відповідь на це питанння ховається в трьох буквах П - польза (Дарія викладала матеріал російською мовою, тому подаю в оригіналі), У - удовольствие та П - профессионализм. Тобто, записуємо на папері все, що приносить УДОВОЛЬСТВИЕ, тобто всі твої хобі. Пишемо геть усе, аж до того, що ти отримуєш задоволення від того, що вариш каву чи даруєш подарунки. Далі з усього списку вибираємо лише ті пункти, які приносять людям ПОЛЬЗУ. І останній крок - з того, що тобі приносить задоволення, а людям - користь, вибери ті пункти, які ти виконуєш ПРОФЕССИОНАЛЬНО, тобто те, що найкраще в тебе вдається (тут можна трохи прогадати, як на мене, адже дехто може себе недооцінити, а дехто - навпаки, тому краще спитайте у друзів чи близьких). Саме те, що підпадає під усі три пункти, може стати твоїм успішним бізнесом.

2. Ще один варіант як визначити чим же займатись і як досягти успіху в цьому.
Треба дати відповіді на три питання: 1. Яка твоя найбільша професійна мрія? (наприклад, стати крутим весільним фотографом), 2. Як ти зможеш визначити, що вже досягнув цієї мети? (треба виграти найпрестижніший конкурс весільної фотографії), 3. Як цього досягнути? (відвідувати майстер-класи, аналізувати фото переможців конкурсу весільної фотографії, практикуватися тощо).

3. Написати текст про себе. Це проста порада, але дуже корисна. Окрім графічного, має бути і текстовий аватар. Наприклад, ти вже достатньо відомий, тебе запрошують на всілякі круті заходи, але менеджери просять написати коротко про себе, щоб люди, які відвідають ці заходи, знали про твою значущість. В такому короткому "about me" треба висвітлити наступне: професійні навички, досягнення, щось особисте (наприклад, про що мрієш), цифри (тобто дані про тебе у цифровому варіанті, наприклад, я відвідав 13 країн).

4. Бренд.
Брендом є так звана торгова марка з певним іміджем, яка є необхідною для творення успішного бізнесу. Зазвичай включає в себе назву, логотип та інші візуальні елементи. Також варто знати, що бренд складається з 2-х частин: функціональна сторона (за що платять клієнти) і емоційна сторона (емоції, які викликає бренд у клієнта).

5. Портрет ідеального клієнта.
Якщо ти знаєш кому хочеш продавати (іншими словами свою цільову аудиторію), то й можеш передбачити їхні вимоги, побажання, орієнтири, якими керуються клієнти при виборі тієї чи іншої послуги. Знання свого клієнта значно збільшує обсяг продажів.

6. Три шедеври.
Ще один секрет, щоб зрозуміти чим займатись. Необхідно добре подумати і написати 3 справи, які ти найкраще зробив за рік. Справа з нелегких, але так ти точно визначиш, що саме робиш професійно.

7. Запам'ятовуйся.
Це правило більше пов'язане із брендом, одним з елементів якого є впізнаваність. В маркетологів є такий термін "wow-ефект", що означає ефект здивування, саме завдяки цій емоції потенційні клієнти запам'ятають на емоційно-чуттєвому рівні твою продукцію. При цьому те, чим ти здивуєш не обов'язково повинно бути прямо пов'язаним із продукцією чи послугою. Щоб зрозуміти краще, переглянь цікаве відео, яке яскраво ілюструє wow-ефект на прикладі горілки "Хортиця".

8. Вивчай.
    Слухай.
    Спостерігай.
    Записуй.
    Поєднуй.
    Створюй унікальне!
Тобто ніколи не зупиняйся на досягнутому та самовдосконалюйся.

9. Шукай джерела натхнення - в музиці, людях, мистецтві, природі, в успіхах інших людей.
Щоб створити успішний бізнес необхідно БАГАТО працювати, тому інколи можуть наставати моменти, коли буде важко. Саме тому треба шукати джерела, які допоможуть підживитися в цей момент і йти далі.

10. Найди тренера.
Людина, яка досягнула того, чого прагнеш ти, може стати твоїм тренером, адже тобі буде чому повчитись в неї. Його успіхи - твоя мотивація. Його досвід - твоя швидкість.

Успіхів у починаннях!

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...