понеділок, 27 жовтня 2014 р.

Організовуємо свій творчий простір

Часом, в процесі роботи над новим проектом, моя муза покидає мене: я втомлююсь, те, що я роблю здається нудним і не цікавим. Але є один секрет, який я недавно відкрила для себе -дизайн, кольори та декор, що оточуюють тебе, допомагають активізувати креативність та підвищити творчий потенціал. Саме тому важливо правильно оформити своє робоче місце. Не важливо, художник ти, фотограф чи скрапер правильна організація простору нікому не завадить. Робоче місце повинно бути комфортним, естетичним та фунціональним, адже там має бути коробка для натхнення! Приклавши трохи зусиль, можна перетворити своє робоче місце у затишний куточок для творчості. Як це зробити?

КВІТИ ТА ІНША РОСЛИННІСТЬ
Рослини і квіти можуть буквально вдихнути нове життя в твій робочий простір. Тому якщо у тебе ще досі "мертво" в студії, то додай нотку природи в свою робочу зону. Сучасні тераріуми, паростки бамбуку чи красива орхідея можуть принести з собою любов та натхнення у робочу зону.

СТІНИ
Ти проводиш приблизно 8 годин в своєму домашньому офісі чи студії, тому коли відриваєшся на хвильку від роботи, то бачиш стіни, що оточують з усіх боків. Те, що розміщено на цих стінах впливає на робочий настрій. Фотошпалери з видом на океан чи просто світлини з природою чи дітками, картини чи ікебани, декоративно оформлені ніші оживлятимуть атмосферу протягом всього робочого дня.ОСВІТЛЕННЯ
Відомо, що тьмяне світло може пригнічувати та вводити в депресивний стан. Але це не стосується творчих людей, адже темрява сприяє творчості, тому що це приносить відчуття свободи від обмежень та зменшує гальмування. Останні дослідження довели, що тьмяне, розсіяне освітлення передає особливу атмосферу і це призводить до активізації правої півкулі (саме вона відповідає за креативне мислення).
Психолог та автор книги "Ти - високочутлива людина" Елейн Арон пише: "встановлено, що творчі люди більш чутливі до світла, шуму, інших зовнішніх подразників. Тому логічно, що творчі люди створюють свої найкращі роботи в темну пору доби, коли ніщо не відволікає".

КОЛЬОРИ І ВІДТІНКИ
Правильна кольорова гама надихає на креативність. Якщо твоя робота вимагає значної зосередженості та ясності розуму пофарбуй стіни в прохолодний відтінок синього. Для посилення відчуття спокою і гармонії підійдуть шоколадні відтінки чи сірий колір. Відчуття енергії і щастя приносить лимонний, малиновий та бірюзовий кольори.

ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ
Щоб робоче місце стало саме твоїм затишним куточком, розмісти навколо себе фотокартки сім'ї, домашніх улюбленців чи друзів. Це мотивуватиме і принесе приємні спогади протягом напруженого робочого дня.

ХОРОША ЕНЕРГІЯ
Багато хто використовує для натхнення та творчості методи фен-шуй, китайської системи простих прийомів, які, мовляв, приносять благополуччя тим, хто живе в гармонійному середовищі. Відповідно до цього древнього мистецтва, ти можеш пожинати більше плодів від своєї справи, якщо розмісти ш робочий стіл обличчям до дверей, а не вікна. Віриш ти в це чи ні, але все ж логіка в тому є.
Дзеркала треба розміщувати так, щоб візуально розширити кімнату, а звук риплячих стільчиків можна приховати за приємною мелодією, записом шуму океана тощо.

Для прикладу правильної організації робочого місця покажу майстерню скрапера Ірини Єфремової, яка люб'язно погодилась поділитись своїми світлинами.


Світла студія, окрема кімната в домі чи просто куточок в спальні - немає значення. Головне, щоб робочий простір налаштовув на креативність та енергію, надихав на успіх, приносив естетичне задоволення і заповнювався твоїм власним теплом.

Щастя всім!

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...