неділя, 25 січня 2015 р.

5 вправ, які допоможуть знайти своє покликання


Вправа 1 Дитяча зацікавленість
Знаєте чим відрізняється геній від звичайної людини? Геній відвойовує своє право займатися улюбленою справою. Зазвичай це відбувається в ранньому віці.

Спитайте самого себе чим ви любили займатися в дитинстві, ще до того як батьки втовкмачили, що "малюванням на життя не заробиш" або "танці - це не серйозно". Напишіть три речі, які насправді захоплювали вас в дитинстві. Це невеличка підказка до чого треба прагнути.

Вправа 2 Шукаємо закономірності: 20 улюблених занять
Тепер давайте складемо список із ваших 20-ти улюблених занять. Нехай деякі з них і здаються вам банальними (наприклад, їсти смачну їжу) - всеодно записуйте. Коли список буде закінчений, уважно подивіться на ці всі заняття. Бачите якісь закономірності? Можливо у вашому списку переважають справи, пов'язані з допомогою людям? Чи якісь спортивні заняття? Чи справи, пов'язані зі спокійною монотонною роботою?

Зрозумійте за якими групами можна поділити цей список. Він допоможе зрозуміти яким життям вам варто жити.

Вправа 3 Ваше ідеальне оточення
Якщо у вас ніхто не вірить, то повірити в самого себе стає ще важче. Саме тому, оточення, яке народжує переможців, майже завжди складається з переможців.

Уявіть, що світ за ніч змінився під ваші потреби. На ранок він наповнений такими людьми, якими ви хочете. Які ці люди? Хто вони? Можливо, всі вони творчі люди, або навпаки, здали вищу математику на п'ятірку? Можливо, вони все роблять швидко, чи, навпаки. ви хочете сповільнити світ? Що ви дізнались про себе і що вам необхідно, щоб проявити себе?

Вправа 4 П'ять життів
А тепер уявіть ніби у вас є 5 життів. В кожній з них ви можете прожити так, як хочете. Як би їх прожили?

Цю вправа, як і попередні, ви можете підкоригувати під себе. Якщо замало 5 життів, опишіть всі 10. Якщо достатньо і трьох, то чому б і ні?

Отже, уявіть, що одне життя ви присвятите подорожам, іншу - професійному малюванню, в третій ви будете порядним сім'янином із купкою голосистих діток, а в четвертій полетите на місяць і оселитися там в рамках якоїсь космічної програми. Яке життя подобається вам найбільше.

Тут важливо зрозуміти наступне: навіть якщо ви оберете одне життя, навіть те, яке вам найбільше буде подобатися, всерівно не вистачатиме всіх інших, тому що вони - частина вас. Нас запрограмували: "Визначайся!", і це сумно. Але можна спробувати прожити своє життя, запозичивши по шматочку із кожного ідеального життя.

Детальніше про мій експеримент з ідеальними життями тут.

Вправа 5 Мій ідеальний день
Наразі вас чекає дога прогулянка дорогою вашої уяви. Візьміть ручку і листок, і вперед! Яким ви бачите свій ідеальний день? Опишіть його в деталях. 
А тепер проживіть його в своєму реальному житті з усіма подробицями: де ви прокидаєтесь. в якому домі, хто лежить поруч, що снідаєте (а, можливо, не снідаєте) і так далі.

Не обмежуйте свою фантазію. описуйте день так ніби, ви вільні, необмежені в ресурсах, силах і знаннях, про які ви мріяли.

Після цього всього, сформуйте три колонки із того, з чого складався ваш ідеальний день: 
1. Що необхідно вам як повітря
2. Що необов'язково, але всеодно хотілось би мати
3. Без цього можна обійтись

Наше життя складається із життєвого досвіду, ролей, стосунків. заробітків, вмінь. щось із цього ми обираємо самі. Щось із того, що ми називаємо своїм вибором, насправді є компромісом. Щось взагалі випадковість. Щось із цього необхідне і дуже вадливе для нас. Але все це - не ви.
Зосередьтесь на собі. Знайдіть те, що любите. Розпочніть рухатися до свого покликання.

Щастя вам!

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...