пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Інтерв'ю з Яною Смакулою

 Традиційно щоп'ятниці у нас інтерв'ю з творчими людьми, які знають як заробляти на своєму хобі.
   Якщо ти займаєшся творчістю і досі не чув про "Зроби Сам(А)", значить ти багато втратив. Зроби Сам(А) – це блог присвячений кардмейкінгу (виготовленню листівок ручної роботи) та скрапбукінгу (оформленню фотографій у скрап сторінки та альбоми). Його власниця - Яна Смакула. Людина, яка любить свою роботу і часто роботою її не вважає. Яна любить подорожувати і вивчати нові культури, мріє відвідати Мадагаскар і центральну Африку. Вільно володіє англійською (американською) мовою і озвучує нею більшу частину своїх відео, мріє мати британський акцент. А ще, Яна маркетинговий директор компанії Dovecraft Україна і просто талановита особистість. Не вірите? Погляньте на її роботи!Сьогодні Яна ділиться своїми секретами успішного та творчого бізнесу з нами. Робіть висновки і не бійтесь займатись тим, що любите!

Знаю, що ви займаєтесь скрапбукінгом і на основі цього ведете свій блог. А як давно з'явилось таке хобі?

Напевно, давно. Років 6, а може й 7 тому. Чесно, не пригадаю. Тоді ж і блог з'явився, тому можна, напевно, по архіву подивитися коли саме :) .

Коли виникла ідея продавати товари для нього?

Майже одразу. Тоді у нас в Україні товарів для цього виду творчості майже не було, а мені хотілося не лише показувати свої листівки (тоді я в основному робила саме листівки), але й давати читачам можливість придбати товари для їх самостійного виготовлення.

Чи вивчали ви спеціальну бізнес літератури, чи, можливо, відвідували спеціальні семінари для того, щоб правильно організувати скрап-магазин?

У мого хлопця на момент відкриття Зроби Сам(А) уже був досвід в цій сфері, я йому допомагала декілька років до відкриття нашого магазину, він мене багато чому навчив. Ми також брали приклад із закордонних магазинів, вчилися і досі вчимося на своїх помилках.

На мою думку, кожен магазин повинен бути іншим, індивідуальним, відмінним від конкурентів якщо він хоче залучити і тримати зацікавленою свою аудиторію людей.

З чого зазвичай складається ваш робочий день? Чим ще, окрім рукоділля, ви займаєтесь?

Розпочинається він із чашки кави :) Далі - пакуємо та збираємо замовлення, переписуємося із клієнтами по робочих питаннях. Якщо є час в першій половині дня - я монтую відео, редагую фото, пишу записи для блогу. Далі відправка замовлень - вантажимося, їдемо до перевізників.

Після цього, якщо є нові поступлення товарів я їх додаю у магазин. Часто фотографую. Це займає досить багато часу. Якщо ж немає - займаюся або зйомкою відео чи фото майстер класів для блогу чи інших своїх зобов'язань, знову редагую фото, монтую відео, пишу записи у блог.

Насправді, рукоділлям я займаюся відносно мало. Багато часу займають інші справи по магазину.

Ваш інтернет-магазин напевно найпопулярніший в Україні, а чи продаєте ви ще десь скрап-товари окрім інтернету?

Хе хе, про це (популярність) треба питати у наших клієнтів, все таки думка у кожного суб'єктивна. Ні, окрім інтернету товари більше ми ніде не продаємо.

Ви часто відвідуєте різноманітні виставки товарів для скрапбукінгу, напевно багато подорожуєте?

Їздимо на виставки CHA (найбільша у світі виставка товарів для кардмейкінгу, скрапбукінгу та інших видів творчості) до США, зараз вона проходить один раз на рік в січні одразу після нашого Різдва. На ній ми присутні як відвідувачі, покупці. Іноді поєднуємо ці поїздки із відвідуванням офісу і складу виробників товарів з якими працюємо.

Із найбільш видатних поїздок варто, напевно, назвати поїздку до штаб-квартири Марти Стюарт на початку зими цього року.
Також іноді їздимо на виставки до Києва, там ми представляємо товари, знайомимо споживачів із новинками. Я іноді проводжу майстер класи, презентації.

Зауважу, що на жодній із цих виставок я не присутня як представник магазину Зроби Сам(А). На них я їжджу як маркетинговий директор компанії Dovecraft Україна.
Подорожуємо, з однієї сторони багато, а з іншої - хотілося б більше :) . Я взагалі подорожувати люблю, будь то по роботі чи для відпочинку.

Що найважче було для вас у створенні інтернет-магазину?

Нічого такого складного не було. Треба було навчитися працювати із двигунцем магазину, але це не було складним завданням. Для усіх найважчим є додавання нових товарів до магазину, я ж навпаки, це заняття дуже люблю.

Як ви думаєте, чому так багато жінок займаються рукоділлям?

Тому що їм теж хочеться щось робити для себе, коли їхні чоловіки дивляться футбол чи ще якийсь спорт по телевізору. Жартую :) Багато чоловіків теж займається рукоділлям, ви будете здивовані, скільки є чоловіків - скраперів.

Декілька порад для моїх читачів про те, як залишатися у творчому тонусі, незважаючи на великий обсяг роботи?

Діліть роботу на порції. Легше справитися із 10-ма маленькими порціями, ніж один великим шматком. Знаєте, іноді починаю щось робити - і кінця-краю не видно, а розділивши це на дві-три частини працювати стає легше.

Закрийте Facebook та інші соціальні мережі. Вийдіть з пошти, вимкніть телефон. І просто працюйте. Якщо задатися метою то будь яку роботу можна зробити вчасно, якісно, і навіть із задоволенням.

Дякуємо Яні та бажаємо їй все-таки відвідати Мадагаскар!

1 коментар:

babypusya сказав...

Дякую, дуже цікаве інтерв'ю

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...