понеділок, 1 вересня 2014 р.

Як почати власну справу: поради молодого підприємця

Молодість не означає відсутність досвіду, неможливість самому створити власний бізнес. Молодість - це свіжий погляд, відсутність страху перед інноваціями та прагнення вдосконалюватись. Саме це доводить молодий підприємець із Києва, власник "Розумної кави", Андрій Пелюхівський. Він створив свою невеличку, але власну справу і дає декілька порад для людей, які теж задумуються над створенням свого бізнесу.
1. Роби тільки те, що любиш. Якщо маєш декілька улюблених занять, вибери одне і сконцентруйся лише на ньому (подібну пораду ми вже чули від Дарії Бікбаєвої на вебінарі "Як хобі перетворити в успішний бізнес")

2. Прислухайся до порад друзів. Погляд зі сторони може зіграти вирішальну роль та допомогти уникнути помилок на початку створення бізнесу.

3. Зароби гроші. Будь-який бізнес потребує капіталовкладень, тому не полінуйся і просто зароби гроші. У наш час для молодих і амбіційних людей не стане труднощів знайти якийсь дохід, навіть в інтернеті.

4. Навчись жити скромно, принаймні поки бізнес не почне працювати. Коли він почне працювати на тебе, він почне працювати без тебе, і тоді вже можна собі щось дозволити.

5. Перші зароблені кошти треба витрачати на розвиток бізнесу, а не на свої забаганки. Багато молодих людей закривають свої справи через те, що неправильно використовували свої перші заробітки і це зробило їх бізнес збитковим.

6. Не бійся бюрократів та держслужбовців. Переважно все, що ти чув про цих людей - міф і тому більшість залежить саме від тебе, а не від них. Якщо ти налаштуєшся на те, що тобі доведеться заповнити декілька папірячок, сходити туди-сюди і це звичайна процедура, нічим не складніша від реєстрації в соціальній мережі, то все буде не так страшно як здається.

7. Спочатку спробуй робити, а тоді вже займайся всіма формальними та іміджевими справами. Треба спочатку з'ясувати потрібен твій продукт чи послуга людям чи ні. Адже ж можна зробити супер фірму з власним брендом, крутяцьким сайтом, власною печаткою і продавати нікому не потрібен продукт. Тобто спочатку робимо роботу, потім все це формалізуємо і займаємось візитками, іміджем і так далі.

8. Будь чесним. По-перше, будь чесним з самим з собою: Чи досі тобі важливо і цікаво те, що ти робиш? По-друге, будь чесним з людьми, бо якщо ти сам не п'єш тієї кави, яку наливаєш людям, то тут явно щось не то. І потім, коли ти почнеш заробляти гроші, будь чесним з державою, адже податки для малого підприємця не такі високі, щоб ховати їх під подушку. До того ж треба робити вклад в розвиток української економіки, кому як не нам розвивати державу, в якій житимемо ми і наші діти.

9. Не стримуй своєї фантазії. Адже твоя продукція може мати безліч аналогів, але саме твоя фантазія і творчий підхід до справи зробить саме твою продукцію унікальною. Не затискай себе в якісь рамки - це важливо.

10. Не використовуй гроші неефективно. Сьогодні всіх нудить від величезних бігбордів, сітілайтів, флаєрів та різних акцій. Людям вже це не потрібно. Єдине, що людям справді потрібно - це нормальне людське відношення, цікава розмова, ну і звичайно, якісний продукт. Тобто, емоції+якісний продукт - рецепт успіху.

11. Надихайся, але не кради. Вже є люди, які працюють над певним ідеями, втілюють їх в життя, тому треба їх поважати. Якщо ти знаєш, що те, що ти придумав вже десь робиться, то займись чимсь іншим. Бо такий тупий підхід не приносить задоволення і, тим більше, позитивного результату. Такий бізнес не буде працювати, через те, що якщо ти не придумав щось цікаве з самого початку, то дуже малоймовірно, що ти зможеш придумувати щось цікаве далі.

12. Май план. Кожного дня ти маєш розуміти, що потрібно робити далі. Власна справа - це мапа на якій є дві точки: точка виходу і точка, до якої ти йдеш. Є мільйон варіантів як потрапити в бажану точку, але кожного дня ти повинен розуміти, де саме ти знаходишся на цій мапі, як ти рухаєшся, для чого ти це робиш. Вони можуть змінюватися, але це уявлення обов'язково має бути.

13. Заручись підтримкою класних людей. Своя справа - це унікальна можливість перевірити чи є в тебе друзі, скільки в тебе їх є, які вони. Андрій наводить приклад, коли його подруга-фотограф просто поділилась новиною в соціальній мережі про його "Розумну каву", то цим зробила величезний піар для його справи. Інші ж друзів просто приходили щодня і купували цю каву, приводили з собою своїх друзів.

14. Будь соціально відповідальним. Не чекай поки дядечко з комітету благоустрою міста прийде до тебе і скаже: "Пофарбуй паркан, що біля твого кіоску!", а сам займись благоустроєм навколо своєї території: побудуй велопарковку, помий асфальт. Треба виявляти власну ініціативу, але будь готовий до того, що цього ніхто не оцінить, а дехто й навпаки.

15. Зроби обов'язково конкретний перший матеріальний крок. Вже наступного дня, після того як Андрій вирішив займатись кавою, він знайшов оголошення на slando про те, що здається кіоск, і наступного дня він вже оглянув цей кіоск і уклав договір оренди.

16. Посміхайся. Радість від того, що ти займаєшся улюбленою справою, даєш іншим людям можливість заробити покращує загальне самопочуття, ти стаєш активним і рухливим і це прекрасно.

17. Пам'ятай, що завжди є великий шанс того, що у тебе нічого не вийде і це абсолютно нормально, це класно, бо тепер ти будеш знати, що ти не вмієш, ким ти не є, куди тобі не потрібно йти, коло для наступного пошуку значно звузиться.

Успіхів!

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...