середа, 17 серпня 2011 р.

Чи можливо вступити до ВУЗу безкоштовно?

          Серед українців існує думка, що всі ВУЗи в нашій країні корупційні і без взятки на навчання не беруть. З одного боку так воно і є. Але корупцію, на мою думку, створюють самі люди. Уявіть, дитина байдикувала в школі, так-сяк  здала ЗНО(скоріш всього методом "тика") , а батьки в цей час мріяли , щоб вона навчалася в престижному ВУЗі, добре якщо ще й на державному. І тут, як в казці, з'являється якийсь добрий дядечко чи тітонька(скоріш всього це якийсь "кум, брат, сват"), які готові допомогти вам за нібито "чисто символічну суму". Звісно ж у такій ситуації, батьки погодяться, візьмуть гроші в кредит, позичать в родичів чи ще щось вигадають. Про це дізнаються інші і теж добре влаштують своїх діточок. Все просто. Та хіба все так прекрасно, як здається. Дитина то можливо буде вчитись, тягнутись, а може просто і далі буде платити за іспити, курсові, дипломні... А батьки будуть у вічній залежності перед "казковим дядечком".
           Ось так воно і є в нашій країні в більшості випадків. І всі ми прекрасно це знаємо.
Але все-таки, що не кажіть, а вступити безкоштовно можливо, якщо звісно добре навчатись у школі, або бути дуже везучим і поздавати всі тести на 200 балів. :)
         Проте, якщо  вас попросять оплатити спонсорську допомогу чи купити щось для гуртожитку чи ВУЗу, то це хабарництвом вважати не можна, оскільки просять таке у випадку, коли абітурієнт стає студентом.
         З власного прикладу, можу вас запевнити : "Навчання- світло, але платити за нього не завжди обов'язково". . Треба трохи везіння і знань. А тим, кому ,на жаль, трошки не пощастило, бажаю успіхів в наступному році!

2 коментарі:

fuego fatuo сказав...

повністю згодна з усім вище сказаним. минулого року зіштовхнулася з аналогічною ситуацією

ти, певно, вступила до вузу? і куди, якщо не секрет?

Anastasia сказав...

Вступила:) До "Острозької академії" на правничий факультет.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...