неділя, 13 червня 2010 р.

Що таке мікроемоції?


У 60-х роках 20 століття психолог Уілльям Кондор почав досліджувати невеликі мімічні вирази тривалістю менше чверті секунди. Він вірив, що подібні дослідження зможуть розповісти багато про приховані почуттях. Мімічні вирази, які називають мікроемоціями, настільки швидкоплинні, що люди навіть не підозрюють про їх існування. Вивчаючи мікрофільм тривалістю всього 4 секунди і розбираючи його кадр за кадром, Кондор виявив, що ці мікроемоції і невеликі рухи можуть багато розповісти про справжній стан людини. Це призвело до наступних досліджень у галузі психології, зокрема виразів, що не сприймаються, знову ж таки шляхом вивчення відеозаписів. Уілльям Кондор хотів дізнатися, що люди насправді приховують, відкинувши убік вивчення жестикуляції і тривалих мімічних виразів. Також багато чого може розкрити і зміст діалогу.
Сама по собі думка про те, що мова тіла може передавати приховану інформацію, не є новою. Вирази вашого обличчя, якщо вам запропонували зробити щось, чого ви насправді не хочете, може показати ваші щирі почуття. Але багато людей здатні контролювати прояви основних "жестів тіла", особливо жестикуляцію і тривалі мімічні вирази. Ми цілком можемо посміхнутися, хоча насправді не відчуваємо відповідних почуттів, або ж можемо утриматися від посмикувань плечима, коли входимо в чийсь брудний будинок. Психолог Пол Екман, який працював разом з Джоном Кліз над четвертим епізодом фільму "The Human Face"(Обличчя людини), що демонструвався на телеканалі BBC в 2001 році, вважає, що окремі особи володіють даром в розумінні мікроемоцій, у той час як інші їх навіть не помічають. Але він також вважає, що кожна людина здатна навчитися помічати і визначати значення мікроемоцій.
В яких випадках розуміння мікроемоцій може виявитися корисним? Терапевта, наприклад, здатність читати приховані емоції допоможе в його роботі. Люди часто приховують почуття за словами. Деякі мікроемоції допомагають розпізнати брехню. Це може бути корисним при прийомі на роботу, при грі в покер, де ви зможете визначити, що ваші опоненти блефують.

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...