пʼятниця, 7 травня 2010 р.

Як вибрати професію?


Часто ставиш собі питання "Ким же мені стати?", "Яка професія мені найбільш підходить?". Існує багато тестів і тренінгів, які допомагають обрати напрям, але жоден тест не скаже тобі точно "Вчися на лікаря" або" Найкраще тобі підходить професія ландшафтного дизайнера".
Тестування зазвичай допомагають обрати напрям роботи(наприклад: робота з людьми чи з технікою), визначити твої професійні риси характеру та комунікативність. Відразу попереджу, що в інтернеті є багато "несправжніх" тестів, вони ніби й скажуть, що тобі підходить, але, провівши декілька тестів на різних сайтах, отримаєш надзвичайно різні результати. Дійсно якісний тест на визначення профорієнтації можна пройти тут.
Іншою проблемою у виборі професії є необізнаність молоді. Багато хто так і не зрозумів хто такий менеждер чи сомельє. Для цього існує спеціальна абетка професій(на жаль вона не є повною, проте доступно пояснює сутність вибраної професії, плюси і мінуси, необхідна освіта та навички)
На мою думку, також у виборі заважає застаріла теза - професія раз і на все життя. Незнаю як було раніше, але зараз ця думка аж ніяк не відповідає сучасності. Жодна людина не працює все своє життя за однією професією. Перед тим, як знайти "своє", всередньому людина змінює 5-6 професій. Тому, вибираючи професію, такою думкою керуватись не варто.
Сучасні профорієнтаційні спеціалісти радять обирати свою кар'єру за 3-ма критеріями: хочу, вмію, можу. Це набагато спрощує вибір і дозволяє зупинитись на 2-3 варіантах.
Але, якщо все ж таки ви не встигли обрати на кого навчатись, не опускайте руки. 40% студентів на 3-му курсі навчання не знають ким мріють стати. Більшість з них поступала за порадами батьків, друзів, або просто, як-то кажуть, "за компанію". Останнього робити точно не рекомендую.
І ще одна порада: якщо ви хочете обирати професію адвоката чи лікаря, бо йому більше платять, то краще сидіть вдома і не псуйте собі життя. Адже кожна людина повинна працювати за бажанням і здібностями, а не за матеріальними здобутками. Якщо ти працюватимеш телеоператором чи навіть депутатом, але ця професія не приноситиме задоволення, то , навіть ті шалені гроші, не принесуть тобі щастя і спокою.


Читайте також:

Аудіокнига "Історія України" скачати безкоштовно

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...