понеділок, 4 серпня 2014 р.

Сокаль-Львів

Невеличка екскурсія Сокалем - містом на березі Бугу.

Церква св. Апостолів Петра і Павла була побудована протягом 1904-1909 рр. в стилі французького класицизму. Автор проекту — відомий львівський архітектор Василь Нагірний.
Металеві конструкції для бань проектував Ян Богуцький, а кам’яна підлога виконана краківською фірмою «Каден».Скульптури апостолів Петра і Павла в нішах фасаду виконав скульптор Григорій Кузневич у 1904-1909 рр.
У 1933 р. внутрішні розписи церкви закінчували Михайло Осіньчук та Павло Ковжун, а мистець з Перемишля Володимир Іванюх намалював двоярусний іконостас. 
В радянські часи церква діяла як православна. Зараз це греко-католицький храм.
Центральна алея

 Сокальська синагога є однією із найдавніших в Галичині. Збудована у 1762 р. На жаль, сьогодні можна оглянути лише її руїни.
В роки Другої світової війни загинули всі євреї Сокаля та їх будівлі. На місці їх дільниці було утворено гетто, зараз там розташований міський парк.
Сама синагога квадратної форми, дах відсутній.
Всередині ще місцями збереглась ліпнина та розписи, які заступають гілки ростучих там кущів та дерев.

А ще там можна зробити гарні світлини.
Західний Буг

Здалеку видно ансамбль монастиря Бернардинців (XVII ст.), на жаль ближче до нього підійти не можливо, оскільки зараз там знаходиться колонія суворого режиму.

Теперішня Ратуша була побудована в Сокалі на початку ХХ ст. Вона знаходиться в центрі міста на колишній ринковій площі. Місцеві жителі називають її Сокальським Біг Беном.

а це маленький Мурчик

він дуже боявся фотографуватись, але декілька кадрів я все-таки зробила

Наш невеличкий творчий експеримент з Людмилкою А це вже Львів, він говорить сам за себе.

і на кінець, ще один фотоексперимент

Не сидіть вдома, ПОДОРОЖУЙТЕ!


Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...