пʼятниця, 8 листопада 2013 р.

-Монастир у скелі-

На південно-східній околиці села Розгірче розташований скельний монастир, перші згадки про який відносяться до другої половини XV ст. Імовірно розбудовувався в XIII—XIV ст.
   Скелі використовувалися ще в язичницькі часи, про що свідчать сліди на скелях, а також виявлене тут у 1990 р. землеробське поселення на городищі VIII—VII ст. до нашої ери.
   Основний скельний масив розташований при підніжжі хребта, на його північному схилі. Віддалений на 200 м від південно-східної околиці села.
   У товщі основного скельного масиву вибито три печери, які розташо- вані на двох рівнях. На першому — два приміщення, а на другому (до якого ведуть сходи) - одне приміщення. Дослідники вважають нижню велику печеру житловою кімнатою, до якої примикала комора, а верхню печеру - монастирською церквою.
   Дорога до самого села, надзвичайно погана, навіть порівняно із теперішнім станом доріг в Україні. Та й втрапити до самого монастиря важко з першого разу, принаймні в нас це вдалось з 3-го :) Але якщо розпитувати у місцевих жителів, то це цілком реально.
   Це остання точка нашого лише першого дня туру Західною Україною, тому скоро будуть нові фото і розповіді!
Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...