неділя, 31 березня 2013 р.

Куди з'їздити навесні?Чинадіївський замок (Замок Сент-Міклош) був збудований у VI столітті. Розташований у смт Чинадійово, що за 20 хвилин від Мукачево. Його варто відвідати хоч би тому, що цей замок дійсно виглядає як старовинний замок, а не як відреставрований для туристів експонат.
З 2001 року за договором концесії держава передала цю споруду художнику Йосипу Бартошу, який разом з однодумцями відбудовує історичну пам'ятку.
     На першому поверсі шість кімнат та великий вестибюль. Зараз тут можна побачити експозиції кельтської та скіфської культур. Стіни прикрашають картини самого Бартоша, який намалював портрети усіх попередників власників замку. В одному куточку розміщена експозиція українських шкрябанок. Дружина Йосипа, Тетяна, запатентувала унікальну техніку шкрябанок. На яйцях, пофарбованих у цибулинному лушпині, Тетяна творить справжні шедеври. Коли бачиш цей розпис, то важко повірити, що таке можна зробити з допомогою голки та леза.
   
Для любителів незвичайних відчуттів у Чинадієвському замку можна пройтись між стінами. Справа в тому, що в процесі реставрації в замку було знайдено декілька таємних коридорів, що знаходились між стінами будівлі. Розповідають, що ці шляхи були розроблені для прислуги, а в моменти небезпеки туди ховались і графи. Одним таємним ходом можна пройтись самому, над іншими - ще ведуться розробки.
    По широчезих сходинках (які до речі не схожі одна на іншу) можна пройти до рицарського залу, де розміщені картини ще не надто відомих українських художників. Гроші від продажу цих картин, йдуть на реставрацію замку. Тут часто проводяться пленери художників не тільки з Україні, а й з європейстких держав, тому якщо слідкувати за новинами мистецтва, то можна на один з таких потрапити.
     Сьогодні у замку планується оформити залу для укладання шлюбів, адже він оповитий історією кохання за яким, в свій час, спостерігала вся Європа. Тут народилося кохання між легендарною Ілоною Зріні, матір'ю угорського національного героя Ференца Ракоці II, та ватажком повстанців Імре Текелі. Йосип Бартош розповідає: "В 1682 році відбувалося найбільше кохання, яке змінило долю не лише двох люблячих сердець, а й цілого народу. Вся Західна Європа спостерігала за цими подіями, Сталося те, що Ілона Зріні віддала руку і серце повстанцю, і за це австрійці її сильно покарали - відібрали в неї майже все, заточили у в'язницю і потім виселили за межі Австро-Угорщини, де вона й померла. Фактично з її боку це було жертвоприношенням як задля свого кохання, так і задля свого народу. Народ це зрозумів."
     Зараз віртуальний тур по замку Сент-Міклош можна здійснити з допомогою Інтернету, проте, щоб відчути цей містичний дух кохання, таємничості та історії необхідно самим доторкнутись до стін замку.

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...