середа, 3 лютого 2010 р.

Веб-сайти, які змінили життя


Раніше Амазонка була найбільшою річкою в Південній Америці. Але це було до появи інтернету. Тепер слово Amazon (Амазонка) асоціюється виключно з популярним сайтом. Інтернету трохи більше півтора десятки років, але за такий короткий час він зробив революцію в нашому способі життя: ми займаємося шопінгом по інтернету, замовляємо квитки на літаки, ведемо блоги і слухаємо музику. Нижче перераховано 15 найвпливовіших веб-сайтів на сьогоднішній момент.

1. eBay.com
Засновник: Пьер Омідьяр, 1995, США.
Користувачі: 168 млн.
Що це? Сайт покупок і аукціонів.
На eBay не можна купити фейєрверки, машинки для франкування (нанесення знаку поштової оплати) кореспонденції, тварин і відмички. Майже все інше можна: бакенбарди, будинки, використану нижню білизну і порожні упаковки від цукерок Pez.


2. wikipedia.com
Засновник: Джіммі Уейлс, 2001, США.
Користувачі: 912 тисяч відвідувачів на день.
Що це? Онлайнова енциклопедія.
Wikipedia - це безкоштовна онлайнова енциклопедія, яку відрізняє від її попередниць одна фундаментальна якість: кожен може її прочитати і відредагувати. Якщо вам є що додати - починаючи від педантичного уточнення і закінчуючи повним складанням статті на тему за власним вибором - Wikipedia надасть вам таку можливість. Тут можна знайти все: як краще виготовити скло і як використовуються серветки в ході космічних досліджень. А якщо чогось не знайдеться, ви можете узяти справу в свої руки.


3. napster.com
Засновник: Шон Феннінг, 1999, США.
Користувачі: 500 тисяч платних підписчиків.
Що це? Сайт обміну файлами.
Шон Феннінг створив Napster у 1999 році як безкоштовний сайт для обміну музичними файлами між студентами. Зрозуміло, це було абсолютно незаконно, і його тут же почали атакувати представники музичного бомонду, які відчайдушно борються за прибутки. Новий платний Napster так і не повернув собі первинного шарму, саме тому, що тепер все законно. Проте за короткий період своєї слави він багато що зробив, а саме популяризував думку, що безкоштовний доступ до музики в інтернеті нітрохи не шкодить виконавцям. Навпаки, багатьом він допоміг зробити кар'єру.


4. youtube.com
Засновники: Чед Херлі, Стів Чен і Джод Карим, 2005, США.
Користувачі: в день проглядаються 100 млн кліпів.
Що це? Сайт обміну відеофайлами.
Колишні співробітники PayPal відкрили свій сайт в лютому 2005 року. З місця для обміну аматорським відео він швидко став сайтом, де викладаються давно забуті телепередачі, уривки з фільмів і стародавні відеокліпи. Крім того, він придбав популярність серед режисерів-аматорів, готових продемонструвати свої таланти. Підліток Девід Лер зняв MySpace: The Movie, який став настільки популярним, що йому вже поступило декілька пропозицій від провідних кіностудій.


5. blogger.com
Засновник: Еван Уїльямс, 1999, США.
Користувачі: 18,5 млн персональних користувачів.
Що це? Система розміщення блогов (інтернет-щоденників).
Мистецтво "блогінга" - ведення в інтернеті щоденників, теоретизування, іронізації, фантазування з приводу власного життя розвинулося серед технічного співтовариства ще в 1990-х, але тоді для цього потрібно було завести і підтримувати власний сайт. "Чайникам" це не загрожувало. Уїльямс створив інструмент, що полегшує ведення інтернет-щоденників. Важко переоцінити значущість цієї інновації. Це перевернуло всю систему масової інформації догори дригом.


6. friendsreunited.com
Засновники: Стів і Джулі Пенкхерст, 1999, Великобританія.
Користувачі: 15 млн.
Що це? Сайт пошуку колишніх однокласників.
Під час своєї вагітності Джулі Пенкхерст була одержима ідеєю з'ясувати, чим займалися її друзі дитинства після того, як закінчили школу. Її чоловік Стів, програміст, разом з своїм діловим партнером обдумували оригінальну ідею для нового веб-сайту, і Джулі запропонувала їм створити сайт для вирішення її поточної проблеми з пошуком старих друзів. Їй довелося досить довго їх благати. "Врешті-решт, - згадує Стів, - я зробив сайт Friends Reunited, просто щоб вона заспокоїлася".


7. drudgereport.com
Засновник: Метт Драдж, 1994, США.
Користувачі: 8-10 млн проглядань сторінок на день.
Що це? Інформаційний сайт.
Почавшись як поштова розсилка пліток у 1994 році, цей сайт став наймогутнішим джерелом інформації в американській політиці. Користувачі інтернету у пошуках найсвіжіших пекучих новин в першу чергу звертаються сюди.
Метт Драдж займається моніторингом телепередач в інтернеті у пошуках чуток і новин, заголовки яких він розміщує на своєму сайті. Здебільшого це посилання на звичні інформаційні сайти, хоча час від часу Драдж пише сам. У 1998 році його сайт першим повідомив про скандал з Монікою Левінськи.
Метта Драджа називали "загрозою демократії" та "ідіотом з модемом", а також "тим самим відважним, заповзятливим, вільним, зацікавленим в інформації аутсайдером, який нам так потрібен" (Камілла Палья). Його впливовість у сфері американських ЗМІ безперечна.


8. myspace.com
Засновники: Том Андерсон, Кріс Девольф, 2003, США.
Користувачі: 100 млн.
Що це? Сайт соціальних контактів.
Цей сайт, об'єднуючий якості інших інтернет-співтовариств, що існують на сьогоднішній момент, таких як Friendster, Tribe.net і LiveJournal, який містить також рекламні оголошення і можливість складання розкладу заходів, займає четверте місце в світі по відвідуваності.


9. amazon.com
Засновник: Джеф Безос, 1994, США.
Користувачі: Більше 35 млн клієнтів в 250 країнах.
Що це? Інтернет-магазин, що спеціалізується переважно з продажу книг, CD і DVD.
Починалося все непросто - перший офіс фірми знаходився в передмісті Сієтлу, столи були зроблені із старих дверей. Але скоро цей сайт став одним з перших прикладів дива інтернет-світу, і в 1999 році журнал Time назвав Безоса людиною року. Своєю першістю Amazon зобов'язаний низьким цінам і надійній репутації.


10. slashdot.org
Засновник: Роб Малда, 1997, США.
Користувачі: 5,5 млн на місяць.
Що це? Сайт і інтернет-форум, присвячений новинам технологій.
Велику частину матеріалів сайту пишуть користувачі. Повідомлення включає короткий синопсис, посилання на оригінальний текст і довге обговорення, яке може доходити до 10 тисяч коментарів на день.
Slashdot був піонером призначеного для користувача контента і вплинув на багато сайтів, зокрема Google News, Guardian Unlimited і Wikipedia.


11. salon.com
Засновник: Девід Талбот, 1995, США.
Користувачі: Від 2,5 до 3,5 млн персональних відвідувачів в місяць.
Що це? Інтернет-журнал і медіа-компанія.
Salon з'явився в результаті страйку. Коли в 1994 році на декілька тижнів закрився San Francisco Examiner, декілька журналістів навчилися писати в HTML і спробували себе в новій технології. Досвід їм сподобався, і художній директор Examiner Девід Талбот у результаті кинув роботу і відкрив власну інтернет-газету.
Не дивлячись на величезний успіх у аудиторії, Salon постійно зазнавав фінансові труднощі. Пару разів він трохи не закрився, одного разу Талботу довелося звільнити дружину, яка вела у нього жіночу сторінку. Його врятувала система підписки і рекламні прибутки. Тепер конкурентами Salon виступають крупні видання, такі як New York Times. Показавши їм, як треба працювати, Талбот тепер прагне відстояти свої позиції в боротьбі з ними.


12. craigslist.org
Засновник: Крейг Ньюмарк, 1995, США.
Користувачі: 4 млрд переглядів на місяць.
Що це? Централізована мережа урбаністичних інтернет-співтовариств з безкоштовними оголошеннями і форумами.
Craigslist - один з вдавано простих веб-сайтів у всесвітній павутині. При цьому він і один з наймогутніших. За великим рахунком це просто безкоштовна дошка оголошень, проте його неймовірна популярність забезпечила йому могутність. Хочете зняти житло? Купити машину? Знайти роботу? Зустрітися з кимось, щоб випити кави? Craigslist на все знайде відповідь. Безкоштовно.


13. google.com
Засновники: Ларрі Пейдж і Сергій Брін, 1998, США.
Користувачі: Мільярд запитів на день.
Що це? Пошукова система і медіа-корпорація.
Назва цього сайту занесена в Оксфордський словник англійської мови. Він управляє найбільшою пошуковою системою в світі. Це компанія з найшвидчим зростанням за всю історію людства, і статок кожного з її засновників дорівнює 13 млрд доларів.
Метод пошуку, розроблений Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном, визначив успіх Goggle. Замість того щоб сортувати результати по частоті згадування заданого в пошуковому рядку слова на сторінці, система ранжує результати по частоті згадування цих сайтів іншими сайтами.
На цій простій основі розвинулася гігантська імперія, що включає електронну пошту (Gmail), новини (Google News), порівняння цін (Froogle), картографію (Google Maps), літературу (Google Book Search), безкоштовну телефонію (Google Talk) і, найцікавіше, Google Earth - приголомшливо детальний віртуальний глобус.


14. yahoo.com
Засновники: Девід Файло, Джері Янг, 1994, США.
Користувачі: 400 млн.
Що це? Інтернет-портал і медіа-корпорація.
Yahoo! - найвідвідуваніший сайт інтернету, але останніми роками його почав зіштовхувати з Олімпу Google. Обидві компанії були спочатку засновані випускниками Стенфордського університету. Дуже швидко портал Янга і Файло, яким вони зайнялися як хобі, став найпопулярнішим пошукачем. У перші дні свого успіху Yahoo! (абревіатура від "Yet Another Hierarchical Officious Oracle" - "Ще один ієрархічний послужливий Oracle") почав надавати послуги електронної пошти, системи обміну текстовими повідомленнями, розміщення новин, ігри, інтернет-шопінг та інше.


15. easyjet.com
Засновники: Стеліос Хаджі-іоанну, 1995, Великобританія.
Користувачі: 30 млн пасажирів за минулий рік.
Що це? Бюджетна авіакомпанія.
EasyJet - перша дешева британська авіакомпанія і перша компанія, що почала приймати замовлення на бронювання квитків по інтернету. Так Стеліос став міфом інтернету, потрапивши в ту категорію знаменитостей, коли прізвища зайві. Наступною компанією, заснованою їм після easyJet, була easyInternetcafe.

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...